Teknolojik Altyapımız

Teknolojik Altyapımız

Respanet tüm paylaşımlı web sunucularını Türkiye, İngiltere ve ABD'de bulunan veri merkezlerinde, kendi network altyapısı (sadece Türkiye) üzerinden hızlı ve güvenilir bir şekilde internet erişimine sunmaktadır. Kurumsal ölçekli donanımlarımız sayesinde en az downtime garantisi veriyoruz. Web sitelerinizden en iyi performansı elde edebilmeniz için altyapımızı özenle hazırladık. Yedekli hattımız sayesinde de web sitelerinizi mümkün olabilecek en yüksek hızlarda servis ediyoruz.

Sunucularımızın barındırıldığı veri merkezi lokasyonlarını incelemek için lütfen bağlantıya tıklayınız.

Respanet Telekomünikasyon San. ve Tic., Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) lisansı ile ticari amaçla faaliyet gösteren yasal yer sağlayıcı ve hosting firmasıdır.

Kesintisiz İnternet Erişimi

Web site ve uygulamalarınızın barındırıldığı sunucularımız Türk Telekom omurgasına yurtiçinden direkt olarak bağlıdır. Sahip olduğumuz yedekli Turkcell bağlantısı sayesinde Turk Telekom tarafında oluşabilecek hat problemlerinde herhangi bir kesinti yaşamadan direkt olarak yedek hattımız devreye girmektedir.

Güvenli, kesintisiz ve hızlı internet bağlantımız sayesinde siteleriniz yurt içinden ve yurt dışından mümkün olabilecek en hızlı şekilde yayınlanır.


7/24 Monitörleme ve Destek

Veri merkezlerimiz ve Network sistemlerimiz 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Tüm destek talepleriniz için destek ekiplerimiz vardiyeli olarak görev yapmaktadır.

Tüm paylaşımlı hosting hizmetlerimiz e-posta ve destek sistemi kapsamındadır. Kurumsal paket sahibi müşterilerimiz sürekli telefon desteği alabilmektedirler. Profesyonel destek hizmetimiz sayesinde bireysel hosting çözümlerimizde destek bildirimi talepleriniz ortalama 45 dakika içerisinde cevaplanmaktadır.

Kurumsal hosting ve sunucu kiralama çözümlerimizde ise sürekli telefon desteği ile anında destek hizmeti sunulmaktadır. İzleme sistemlerimiz sayesinde oluşabilecek hatalar en kısa sürede tespit edilmekte ve denetlenmektedir.


Kurumsal ve Güvenli Sunucular

Firmamız çatısı altında bulunan toplam 14 sunucu  farklı kiralık kabinler üzerinde barındırılmaktadır. Minimum sunucu yapılandırmamız 12 CPU ve 24 GB RAM olarak optimize edilmiştir.
Buna göre;
1 adet Intel Xeon X5670 12 CPU / 24 GB DDR3 ECC RAM
1 adet AMD Opteron 4170 2x 24 CPU / 64 GB DDR3 1333 Mhz RAM
8 adet Intel Xeon X5670 12 CPU / 64 GB DDR3 2400 Mhz RAM
3 adet Intel Xeon X5670 12 CPU / 128 GB DDR3 2400 Mhz RAM ve
1 adet Intel Xeon X5670 12 CPU / 32 GB DDR3 2400 Mhz RAM olarak toplamda 14 adet fiziksel sunucu ve toplamda 42 TB (42000 GB) depolama kapasitemiz bulunmaktadır.


%99 Network Uptime Garantisi

Firmamız tüm paylaşımlı web sunucularını İzmir, İstanbul ve Denizli'de yer alan veri merkezlerinde, kendi network altyapısı ile birlikte hızlı ve güvenli bir şekilde internet erişimine sunmaktadır. 2 adet 10 Gbit Türk Telekom ve 2 adet 10 Gbit Turkcell Superonline internet erişimleri veri merkezlerine farklı noktalardan (santrallerden) yedekli olarak gelmekte ve sonlandırılmaktadır. Respanet'a ait toplamda 3 adet U tipi kiralık kabin bulunmaktadır. Firmamız IP tahsislerini RIPE NC kaydı bulunan data center'lar üzerinden sağlamaktadır.

Sanal ve Fiziksel sunucularımız Almanya'da bulunan veri merkezinde barındırılmaktadır. Sunucularımızın barındırıldığı data center, iki birbirinden bağımsız istasyon tarafından beslenen enerji altyapısı ile yedekli fiber-optik servis sağlayıcıya (DEU bölgesi) bağlı olarak servis vermektedir.

Web site ve uygulamalarınızı İzmir, İstanbul ve Denizli'de bulunan Dell ve HP marka rack tipi storage sunucular üzerinde barındırıyoruz. Sunucularımız, veri merkezlerinde yerden yükseltilmiş kiralık kabinlerimiz içerisinde, maksimum soğutma sağlanacak şekilde konumlandırılmışlardır.

Günümüz internet bağlantılarının gereklilikleri ile web ve mobil yayınlar ile interaktif projelerimizin tümü 1 Gbit çıkışlı portlar ile internete sunulmaktadır. Sunucularımızın internet port kapasitesi anlık olarak 13 Gbit saniye'dir.